2019-05-29

FIMA zainstaluje systemy kolejowe na odcinku Rengė

Powrót do listy wiadomości

FIMA rozpoczęła prace projektowe nad systemem w ramach projektu modernizacji kolei na odcinku Rengė na granicy litewsko-łotewskiej. W ramach umowy z wykonawcą projektu FIMA zainstaluje lub zmodernizuje systemy zasilania oraz sterowania ruchem kolejowym.

“Celem Kolei Litewskich jest jak najszybsze przywrócenie ruchu kolejowego na odcinku Rengė. Jestem pewien, że doświadczenie zdobyte przez specjalistów FIMA w toku realizacji projektów kolejowych zapewni bezproblemowe wdrożenie projektu ujętego w napięty harmonogram” – skomentował Vytautas Zinkevičius, prezes zarządu FIMA.

Na 19-kilometrowym odcinku torów z Możejk do granicy państwowej z Łotwą FIMA zmodernizuje półautomatyczny system blokady, system sygnalizacji oraz zasilania dla pięciu skrzyżowań jednopoziomowych, sprzęt oświetleniowy i do ogrzewania punktowego. Ponadto, firma dostosuje istniejący sprzęt sterowania ruchem kolejowym na stacji kolejowej w Możejkach i położy kabel komunikacyjny od stacji do granicy państwowej z Republiką Łotewską. Spowoduje to połączenie lokalnego sprzętu sygnalizacyjnego z urządzeniami Kolei Łotewskich, jak również umożliwi jego kontrolę operacyjną.

Grupa spółek FIMA wdraża również szereg projektów kolejowych na Łotwie i w Polsce, w tym projekt modernizacji infrastruktury kolejowej portu w Lipawie, modernizację systemu kierowania ruchem kolejowym na odcinku E20 Siedlce-Terespol w Polsce, modernizację systemu kierowania ruchem kolejowym, zasilania i telekomunikacji na odcinku Nysa-Opole linii 287 w Polsce itp.

Zakończenie przebudowy kolei na odcinku Rengė jest zaplanowane na koniec roku.